Giugiaro chystá nejrychlejší hybrid na světě

Slavný italský designér Giorgetto Giugiaro má za sebou celou řadu úspěšných konceptů i vozů, které poté vyjely v sériové výrobě na silnice. Po loňském roce, kdy na autosalonu v Ženevě ukázal koncept Quaranta, míří do Švýcarska s modernějším vozem vybaveným hybridním motorem.

Vydáno: 22.2.2009

Giugiaro ukázal první nákres vozu, jenž představí v Ženevě. Na první pohled je znát, že jde vlastně o evoluci loňského modelu Quaranta. Naštěstí už nevypadá tolik staře. Koncept Quaranta totiž připomínal práci designérů futuristických vozů z 80. let.

Pod kapotou nového modelu by se měl objevit hybridní motor, využívající tedy energii z benzínového a elektrického soustrojí. Kupé dosáhne maximální rychlosti 300 km/h. Pomůže mu k tomu V6 3,3 litru o výkonu 270 koní a dvojice elektrických jednotek umístěná na předních kolech. Stovka by měla být pokořena za pouhé 4 sekundy.

Samozřejmě jde čistě o prototyp, takže jsou to parametry spíše teoretické. Pokud by se ale vyráběl, šlo by o nejrychlejší hybrid na světě. Teď neznámě ani jméno vozu. Podle spekulací se bude nazývat Frasier Nash. My se raději necháme překvapit.

Text: Redakce
Foto: Giugiaro

Galerie