Geiger Hummer H3 V8 Kompressor: vidlák-závodník

Ve Spojených státech dobře známý úpravce vozů Hummer se vrhl na úpravu nejsilnější verze modelu H3. Ta dostala tuning nejen motoru, ale i výrazné optické změny, ať už v interiéru nebo zvenčí. Tváří se jako závodník, ale měl by na okruhu šanci?

Vydáno: 3.1.2009

Hummer H3 se vyrábí ve dvou motorových provedeních. Slabší verze má pod kapotou řadový pětiválec o objemu 3,7 litru, který poskytuje výkon 239 koní. Firmě Geiger se ale mnohem více líbí Hummer H3 s V8 o objemu 5,3 litru. Jeho výkon 300 koní jí ale vůbec nestačí.

Tým úpravců od Geigeru se podíval pohonné jednotce na zoubek a dostal z ní 423 koní, hlavně díky instalaci přeplňování. To nyní znamená, že Geiger Hummer H3 V8 Kompressor překoná stovku za 7 sekund. Dobré na Hummer, ale na závodníka?

Alespoň, že má výrazně závodní vzhled. Geiger nalakoval karosérii na bílo a dodal „zrychlovací“ rpuhy, včetně závodního čísla. Mohutná černě lakované 22″ kola by v Evropě vypadala cirkusově, ale v USA se budou určitě zamlouvat, stejně jako interiér s nekvalitními tvrdými plasty vylepšenými o karbonové prvky.

Text: Redakce
Foto: Geiger

Galerie