Garmin-Asus Nuvifone: telefony s navigací vstupují na trh

Pod názvem nüvifone G60 a M20 se skrývá výsledek společného snažení značky Garmin a ASUSTeK Computer. Jedná se o mobilní telefony vybavené mapovými podklady 29 zemí Evropy. A nechybí ani dotykový displej, mobilní internet, fotoaparát a spousta dalších zajímavých funkcí.

Vydáno: 7.11.2009

Ty se stávají ještě zajímavějšími v momentě, kdy se začnou kombinovat s osobní navigací. Jak model G60, tak M20 využívají klasický GPS přijímač stejně jako běžné navigační přístroje a nejsou tak závislé na signálu operátora. Výbava zahrnuje také miliony bodů zájmu.

Stejně jako ostatní přístroje Garmin, také nüvifone nabízí svým uživatelům funkci “Kde se nacházím?“. Jak už bylo řečeno, součástí je vestavěný fotoaparát. Díky přítomné navigaci obsahuje snímek souřadnice o poloze místa, kde byl pořízen. Není tedy problém najít dané místo znovu, případě poslat fotografii někomu jinému a ten se může nechat k místu do vést. Stejně tak lze z databáze stahovat a prohlížet obrázky a nechat se dovést na ta místa, která se vám na fotografiích líbí.

Výčet schopností nových telefonů pokračuje datovým připojení 3G, e-mailem, Wi-Fi, Bluetooth a webovým prohlížečem s podporou HTML a s možností zobrazovat internetové stránky jak na výšku, tak na šířku. Díky přístupu na internet má uživatel mimo jiné přehled o tom, co se kde děje. Pokud si vybere nějakou určitou akci, může odeslat pozvánku svým přátelům, přičemž ta opět obsahuje informaci o místě konání.

Oba dva modely mají jako součást balení držák do auta. Kdykoli auto zaparkujete a přístroj vyndáte z držáku, automaticky se uloží poloha vašeho vozu. Především v neznámém prostředí díky tomu svůj vůz bez problémů najdete.

Garmin-Asus nüvifone G60 a M20 přijdou “na pulty“ prodejen během tohoto měsíce. Doporučená cena modelu G60 vybaveného operačním systémem Linux je 13 490 Kč. Nüvifone M20 obsahující Windows Mobile 6.1 Professional bude stát o tisíc korun více.

Text: Lukáš Dittrich
Foto: Garmin-Asus

Galerie