Fotoreportáž: Retro návrat do zlatých časů Trabanta

I dospělí se občas potřebují odreagovat a pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ dobře sedí na akci pořádanou během Trabant srazu Morava konaného v Plumlově nedaleko Brna. Tradiční srazové disciplíny, jako je jízda zručnosti nebo hlasování o nejkrásnější auta srazu, tentokrát doplnila Retro show, aneb živé obrazy. A posádka Zavolantem.cz se s velkou radostí zúčastnila.

Vydáno: 15.7.2009

O co tedy v soutěži šlo? Ti, kteří se zúčastnili, dostali prostor 5×5 metrů vyhrazený v centru kempu a jejich úkolem bylo stylizovat sebe a svého trabanta do doby předcházející revoluci, kdy tepláková souprava byla největším hitem a v Tuzexu se vesele vyměňovaly bony. Podmínkou bylo použít rekvizity dostupné v tehdejším východním bloku. Vytáhli jsme tedy staré spacáky, ešusy, stan, oblečky po rodičích a s úsměvem na tváři se během několika málo minut proměnili v expedici čecháčků z let osmdesátých, která si vyrazila na Balaton.

Mnohým starším trabantistům i ostatním návštěvníkům téměř ukápla slza, když si u dobových expozic zavzpomínali na staré doby. Trabant býval váženým vozem, ten, kdo vlastnil barevnou televizi se považoval za boháče a džíny si mohl dovolit málokdo. I vy si můžete zavzpomínat na doby minulé prostřednictvím následujících fotografií.

Text a foto: Zuzana Procházková

Galerie