FOTOREPORTÁŽ: Muzeum sportovních vozů v Lánech

Při testování aut na klikatých silnicích křivoklátska jsme úplnou náhodou narazili na Muzeum sportovních vozů v Lánech. Nedalo nám to a udělali jsme si s částí redakce do muzea výlet. Pojďte se s námi ponořit do historie, kdy se nejen po závodních tratích proháněli veteráni zvučných značek.

Vydáno: 12.10.2009

Muzeum je umístěno v budově bývalé, dnes už rekonstruované samoobsluhy. Za jeho zdmi jsme se setkali se sportovními vozy vyrobenými od 20. let. A že se bylo na co dívat! Nejvíce nás zaujal Ford Mustang, nepředstavitelně dlouhý Cadillac, Škoda Popular Kupé z roku 1934  a monoposty F1. Nepřehlédnutelný je pak automobil skoro z budoucnosti, který jako by sloužil k přemisťování v čase samotnému Batmanovi – MTX Tatra V8. Na nás působil téměř démonicky. Ale kromě oldsmobilů jsou v Lánech k vidění i vozy z let nedávných, jako například Mercedes CLK DTM z roku 2000, se kterým se jezdilo závodit na okruhy.

Pokud se vám v pošmourných podzimních dnech nebude chtít sedět doma, vřele vám doporučujeme zajet si do Lán a strávit část dne s více než sto exponáty Muzea sportovních vozů. Návštěvníci jsou zde vítáni každou středu, sobotu a neděli od 10:00 do 16:00 hodin.

Text a foto: Zuzana Procházková

Galerie