FOTOGALERIE: Subaru představí Hybrid Tourer Concept

Už za pár dní vypukne další autosalon, který se tentokrát odehraje v Japonsku. Na Tokyo Motor Show se bude chtít ukázat automobilka Subaru, která zde představí svůj první hybridní automobil. Zatím se sice jedná pouze o koncept, ten ovšem dostal do vínku řadu zajímavých technických řešení.

Vydáno: 13.10.2009

Nebyla by to totiž automobilka Subaru, kdyby v daném voze nebyl motor typu boxer. Ne jinak tomu je v tomto případě a představovaný automobil je tak prvním hybridem využívajícím plochý čtyřválec. Pokud na chvíli pomineme hybridní pohon, nacházíme další zajímavost. Spalovací motor je totiž zbrusu nový dvoulitr vybavený přímým vstřikem paliva.

Elektrickou část systému zastupuje dvojice malých elektromotorů o výkonu 14 a 27 koní. Ten slabší má (jak už tomu tak bývá) především funkci generátoru, ten silnější obsluhuje zadní nápravu. Údajně se jedná o takzvaný full-hybrid, vůz tedy bude schopen jezdit pouze na elektřinu. Zatím ovšem nevíme, jak velká bude kapacita li-ion akumulátorů.

Pominout nesmíme ani fakt, že hybridní systém byl instalován k pohonu všech kol Symethrical Wheel Drive. O změnu převodového poměru se bude starat bezestupňový automat  Lineartronic CVT.

 

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie