FOTOGALERIE: Renault Wind se představuje na nové sadě fotek

Renault Wind, otevřená verze modelu Twingo, má dvě sedačky, 270 litrů zavazadlového prostoru a jednodílnou stahovací střechu dokáže sundat za 12 sekund. Roadster s pevnou stahovací střechou sice skoro nikdo nezná, přestože se v České republice dokonce už prodává. Podívejte se na tři desítky nových fotografií.

Vydáno: 2.7.2010

Renault Wind se je odvozený od modelu Twingo, proto se dříve objevoval pod označením Renault Twingo Roadster (případně Twingo CC). Má ale jen dvě sedačky, takže se na něj spíš hodí označení Coupé Roadster neboli roadster s pevnou stahovací střechou. Ta je jen jednodílná, díky čemuž se dokáže stáhnout za pouhých 12 sekund a potěšit řidiče a jeho spolujezdce (či zřejmě častěji spolujezdkyni) čerstvým větrem ve vlasech.

Vozy s pevnou stahovací střechou mají vždy tak trochu problémy s velikostí zavazadelníku. Renault Wind nabídne 270 litrů, objem přitom zůstane stejný, ať už bude střecha nahoře či dole.

Renault Wind se u nás prodává od 399.900 korun za motor 1.2 TCe (100 koní), druhý motor v nabídce 1.6 16V (133 koní) stojí 449.900 korun nebo 479.900 korun podle výbavy.

Předchozí sadu studiových fotek a video najdete v tomto článku.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie