FOTOGALERIE: Mercedes-Benz SLS AMG Roadster oficiálně

Historie se opět opakuje. Před padesáti lety představil Mercedes-Benz roadster, odvozený od modelu Gullwing 300SL, a teď přichází s otevřenou verzí jeho nástupce. Supersport od Mercedesu přišel o střechu i vzhůru výklopné dveře, takže už není žádným gullwingem. Přesto ale vypadá výborně.


Vydáno: 1.6.2011

Roadster je sice otevřený, jinak je to ale pořád ten SLS AMG, po kterém většina z nás bude navždy snít. Pod kapotou stále najdeme osmiválec 6.2 od AMG s výkonem 571 koní. Hmotnost uříznutím střechy narostla jen o 40 kg, takže ani na dalších parametrech se nic nemění: z nuly na sto zrychlí vůz za 3,8 sekundy a maximální rychlost činí 317 km/h.

Čtěte také: Špionáž: Z gullwinga roadster. Mercedes SLS AMG bez střechy

Mercedes SLS AMG Roadster ale přesto přináší nějaké novinky, například příplatkový podvozek s elektronicky řízenými tlumiči, nebo nový systém AMG Performance Media, který zobrazuje například údaje o přetížení či řadu parametrů motoru. Jinak se pochopitelně sklápí i střecha, jejíž sejmutí trvá jen 11 sekund, a je ji možné stáhnout i za jízdy do 50 km/h.

Českou cenu novinky zatím neznáme. Podle německého ceníku si zákazník za otevřenou karoserii připlatí kolem čtvrt milionu korun.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie