FOTOGALERIE: Mercedes-Benz R po faceliftu

Mercedes-Benz třídy R na silnicích moc často nepotkáte. Jedním z důvodů, proč tomu tak je by mohl být vzhled. Podle některých zdrojů patří tento model mezi nejošklivější Mercedes v nabídce. Sám výrobce proto (jako kdyby si toho byl vědom) připravil facelift. Přiláká pozměněná vizáž více zákazníků?


Vydáno: 31.3.2010

Názor na to, zda je výsledek faceliftu lepší nebo ne vám vnucovat nebudeme. Prohlédněte si fotogalerii a sdělte nám své postřehy v diskusi. My pouze shrneme fakta. Upravené erko dostalo přepracovanou příď. Její dominantou je obrovitá maska chladiče. Nově tvarované jsou také světlomety a nárazník s integrovanými denními světly, případně se čtyřmi světlomety tak, jak to známe například z třídy E.

V rámci faceliftu dostaly nový design také litá kola a jiný je i zadní nárazník. Pod kapotou se ovšem nic zásadního neudálo. Z výčtu novinek pak ještě musíme uvést předělaná zpětná zrcátka. Jako první si budou moci omlazený Mercedes-Benz prohlédnout návštěvníci autosalonu v New Yorku, kde bude tato verze oficiálně představena právě dnes.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie