FOTOGALERIE: Honda Insight, další hybrid na scéně

Současně s příchodem nové generace Toyoty Prius se chystá vstoupit na trh také jeho přímý konkurent z dílny japonské Hondy. Do prodeje by měl být tento vůz uveden na začátku dubna letošního roku. Pohon obstará motor 1.3 i-VTEC spolu s elektromotorem a bezstupňovou převodovkou CVT.

Vydáno: 14.1.2006

Použitý hybridní systém s názvem IMA pochází z hybridní verze Hondy Civic. Jeho základem je elektromotor o výkonu 13 koní doplněn o systém IPU. Ten umožňuje, tak jak to známe ze současných vozů této kategorie, získávat elektrickou energii přeměnou z kinetické energie během zpomalování nebo brždění. Při potřebě prudké akcelerace naopak patřičnou dávku energii dodá.

Celkový výkon 98 koní ovšem v porovnání s novým Priusem nevyznívá příliš pozitivně. Prius totiž disponuje výkonem 134 koní a navíc i nižší spotřebou. Hybridní Toyota si řekne o litr na sto kilometrů méně, než nová Honda. (Toyota 4,7 l / 100 km, Honda 5,7 l / 100 km). Pro úplnost můžeme dodat, že díky čtyřicetilitrové nádrži nabízí Insight vcelku slušný dojezd.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie