FOTOGALERIE: Citroën Metropolis Concept na prvních snímcích

Citroën se chystá představit koncept luxusního a velmi atraktivně vyhlížejícího sedanu. Přes pět metrů dlouhý a dva metry široký vůz dostal kromě povedeného designu také zajímavou techniku. K pohonu slouží hybridní jednotka, změnu točivého momentu obstará dvouspojková převodovka a nakonec síla agregátu se přenáší na všechna čtyři kola.

Vydáno: 27.4.2010

Přesné míry konceptu zvaného Metropolis jsou 5,3 m na délku, dva metry na šířku a pouze 1,4 m na výšku. Samotné tvary karoserie pocházejí ze šanghajské pobočky Citroënu. O pohon se stará dvoulitrový šestiválec doplněný o elektromotor. Jedná se tedy o hybrid, přesně řečeno o full hybrid. Vůz je schopen provozu v takzvaném režimu ZEV, což je provoz na čistě elektrickou energii, při nízkých rychlostech a malé dojezdové vzdálenosti.

Celý systém poskytne dohromady velmi slušných 460 koní a 430 Nm. Samotný spalovací motor dodává 272 koní a 375 Nm. Tato síla je přenášena přes sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola a samozřejmě nesmí chybět legendární odpružení značky Citroën označené jako Hydractive.

Nový koncept bude odhalen prvního května v Šanghaji.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie