Fornasari RR99 vypadá víc jako špatný vtip než super SUV

Předpokládáme, že jste o italské značce Fornasari nikdy neslyšeli. Přiznáváme se, my také ne. A jak tak koukáme na obrázky nejnovějšího modelu RR99, byli bychom raději, kdyby u toho zůstalo. Bohužel. Nemůžeme ignorovat, že na svět přijíždí supersportovní SUV, které vypadá jako poskládané z jiných aut.


Vydáno: 24.11.2009

Podívejte se na obrázky ve fotogalerii. Tak nepovedené vyrenderované snímky jsme tady už dlouho neměli. Auto vypadá jako uplácané z několika jiných. Světla patří Aston Martinu, boční profil Jaguaru XF, záď tak trochu Ferrari.

A pak přijdou na řadu fotografie reálného prototypu. Za takhle špatně slícovaný interiér i kastli by se styděly i čínské padělky. Jak tak na to koukáme, tohle auto v nás nevzbuzuje důvěru.

A to by mělo, když se pod kapotou 1850 kg těžkého obra skrývá 6,0litrový V8 z dílny GM s výkonem 610 koní. Podle firmy Fornasari je skvěle umístěný pro rozložení hmotnosti 50/50. Sílu přenáší na všechna čtyři 23palcová kola. Výsledkem je stovka za 3,8 sekundy a maximální rychlost 280 km/h. Věříte?

Text: Redakce
Foto: Fornasari

Galerie