Ford vsadí na hybridy. Představil Mustang Hybrid a připravuje elektrické SUV

Ford připravuje třináct nových elektrifikovaných modelů, které plánuje uvést na trh v následujících pěti letech. Patří mezi ně hlavně hybridy, včetně Mustangu Hybrid a F-150 Hybrid. Čistý elektromobil zatím bude jen jeden: malé SUV s dojezdem 300 mil (482 km) na jedno nabití.

Mezi novinkami, které Ford představil, jsou hybridní verze legendárních modelů F-150 a Mustang, ale také Transit Custom Plug-in Hybrid.

„Stále více zákazníků po celém světě se zajímá o elektrifikované automobily a Ford je odhodlaný stát se lídrem v šíři nabídky elektrifikovaných modelů, služeb a řešení zvyšujících kvalitu života,“ řekl Mark Fields, prezident Ford Motor Company. Podle jeho přesvědčení bude během patnácti let nabídka takových aut širší, než nabídka vozů poháněných běžnými spalovacími motory.

Ford také zkoumal zvyklosti majitelů svých hybridů. Z čísel od 33 tisíc majitelů, kteří se svými Fordy podnikli více než 58 milionů jednotlivých jízd, zjistil, že 88 procent zákazníků obvykle denně nenajede víc než 100 km. Plug-in hybridy přitom mají průměrný akční rádius téměř 1 100 km, takže k čerpací stanici zavítají jen zřídka. Což znamená, že jejich obavy z menšího dojezdu se časem snižují.

Ford se chce také intenzivně věnovat rozvoji souvisejících služeb, jako je správa elektrických flotil, plánování tras nebo telematická řešení.

Co Ford představil? Elektrické SUV a několik hybridních aut

  • Nové, plně elektrické malé SUV s plánovaným zahájením prodeje v roce 2020. Bude se prodávat v Severní Americe, Evropě i Asii. Dojezd na jedno nabití by měl činit více než 300 mil (482 km)
  • Velkosériově vyráběný autonomní vůz určený pro komerční poskytovatele ride-sharingových služeb, zpočátku v Severní Americe. Tento hybridní model bude uveden na trh v roce 2021
  • F-150 Hybrid – hybridní varianta nejprodávanějšího pick-upu. Od roku 2020 se bude prodávat v Severní Americe a na Středním Východě. Díky hybridnímu pohonu bude moci sloužit i jako mobilní generátor elektřiny
  • Mustang Hybrid – nabídne výkon na úrovni motoru V8, ale s ještě vyšším točivým momentem v nízkých otáčkách. Uveden na trh bude v roce 2020, nejprve v Severní Americe
  • Transit Custom Plug-in Hybrid – od roku 2019 bude v prodeji v Evropě a umožní provozovatelům minimalizovat provozní náklady i v nejhustším městském provozu
  • Dva nové policejní modely s hybridním pohonem (pro mimoevropské trhy)

Galerie