Ford Mustang: nové fotografie legendarního muscle car

Ford vydal do světa fotografie nového modelu Mustang. První vůz by měl továrnu opustit v roce 2010. Na obrázcích je k vidění část interiéru, kapoty a dalších detailů. Fanoušci oblíbeného amerického muscle car mohou být spokojeni. Mustang pro rok 2010 bude stejně dramatický, jako jeho předchůdce.

Vydáno: 7.10.2008

Na prvních snímcích jsou vidět detaily interiéru, konkrétně přední sedadla, která tvarem slibují více něž jen příjemné svezeni. Na dalším snímku vykukuje zajímavě tvarovaný volant a palubní deska, jak je už zvykem, v retro stylu s dvěma tunely ve kterých se skrývají otáčkoměr a tachometr. Třetí snímek ukazuje levé rameno volantu, polovinu středového kruhu s typickým koněm a v levém horním rohu tachometr s retro-číslicemi.

Další série obrázků nám zatím jen velmi opatrně předvádí vzhled vozu. První ukazuje pravou přední část Mustanug. Na ní není moc zřejmá změna od současného modelu. Ovšem na dalším, který zobrazuje opačnou část vozu, už světlomet vypadá odlišně – podélná přepážka ho rozděluje na polovinu. Prolisy na kapotě mají také jiné členění. Co zřejmě zůstává je slepé víko nádrže odkazující na Ford Mustang z roku 1965, které má své místo uprostřed mezi zadními světlomety.

Dva snímky poodkrývají boční linie vozu a naznačují, že tu máme co dočinění s kabrioletem. První fotografie toho moc neprozrazuje – jen levé dveře zpětné zrcátko a hlavové opěrky. Druhý snímek ovšem má více co říct. Ostrá linie vedoucí od předního prolisu na blatníku až ke klice dveří vypadá velmi zajímavě. Dále nám nabízí pohled na kapotu, o které už byla řeč. A hlavně potvrzuje náznak toho, že se jedná o kabriolet.

Text: Jan Heřmanský
Foto: Ford

Galerie