Ford Mustang GT ukázal svůj nádherný pětilitrový osmiválec

AKTUALIZOVÁNO: Není to tak dlouho, co jsme tu psali o chystaných nových motorech pro americký sporťák Ford Mustang. Pro základní verzi bude v novém modelovém roce připraven šestiválec s objemem 3,7 litru a výkonem 308 koní. Ford Mustang GT pak dostane 5,0litrový V8 o výkonu 412 koní. A teď máme i jeho fotografii.


Vydáno: 28.12.2009

Normálně bychom nedělali samostatný článeček o motoru, jenže když se na tenhle vidlicový osmiválec podíváte, zavalí vás čiré motoristické blaho. Ford se rozhodl, že tuto nádheru nebude zahalovat příliš velkým množstvím plastu a tak se můžeme kochat jedním z nejkrásnějších motorů současné světové produkce.

V8 ve Fordu Mustang GT bude komunikovat buď se 6stupňovou automatickou převodovkou 6R80 nebo manuálním soustrojím s označením MT82. Cena vozu bude oproti předchozí verzi jen o pár set dolarů vyšší. Spolu s prvním snímkem motoru se nám dostal do rukou také záběr na Ford Mustang GT. Tak si ho pořádně vychutnejte v galerii.

Aktualizace: Během dopoledne se nám dostaly do rukou i další fotografie Fordu Mustang GT. Kompletní sadu najdete v galerii.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie