Ford Ka: novinka se ukázala zase o kousek více

Nedávno jsme vás upozornili na první fotografie nového Fordu. Tentokrát se objevily další obrázky. Navíc byl odhalen i pohled do interiéru. Vůz vzešel ze spolupráce s Fiatem a stejně jako nový Fiat 500 bude německá novinka stát na platformě z Pandy.

Vydáno: 1.8.2008

Společnou budou mít oba vozy i továrnu. Budou se vyrábět v polském závodě, který spadá do vlastnictví Fiatu.

Z Polska budou pocházet i některé pohonné jednotky. Ty zbylé pak dodají italské závody. Jak už bylo dříve oznámeno, bude se jednat o zážehové čtyřválce o objemu 1,2 l a 1,4 l a výkonu 51, respektive 74 kilowattů. Vznětové motory budou zastoupeny jednotkou 1.3 JTD Multijet.

Nově zveřejněné oficiální fotografie odhalily tentokrát i interiér. Tím pádem už je jasné, že příbuznost pětistovky a Fordu Ka je zamaskována velice kvalitně. A tak i přes společnou platformu budou na trhu dva odlišné vozy.

Design nového Fordu je ve stylu posledních modelů. Karoserie dostala sportovní švih. Můžeme na ní najít i některé prvky z předchozího modelu, jako je například zadní část vozu s vysokým nárazníkem.

Jak naznačují fotografie, v interiéru má italsko-německá dvojice společný středový panel s obdobně rozmístěnými ovladači. Zajímavý je na danou třídu přístrojový štít se čtyřmi ukazateli. Stejně tak “neobvyklá“ je i automatická klimatizace, která se objeví v seznamu příplatkových položek.

Oficiální premiéra se očekává na podzim v Paříži. První zákazníci si vůz budou moci zakoupit na jaře 2009.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie