Ford Focus Zetec S: jen další sportovní úprava?

Pro fanoušky modelu Focus si Ford připravil další z řady „sportovních“ úprav. Tato řada nese název Focus Zetec S a hlavní změnou oproti sériové verzi Focusu je dravější vnější vzhled, drobných změn doznal ale také interiér.

Vydáno: 26.10.2008

Focus Zetec S má být dostupný se třídveřovou i pětidveřovou karoserií. Od klasického Focusu jej odlišuje hlavně speciální bodykit, sedmnáctipalcová kola a výrazný zadní difuzor.

Drobnými změnami prošel rovněž interiér, který má působit sportovnějším dojmem. K tomu by mohly přispět hliníkové pedály a další hliníkové dekorační prvky nebo chromový práh s logem WRC.

Pokud to někomu bude málo, může si objednat navíc balík dalších úprav, který zahrnuje osmnáctipalcová kola litá kola, šachovnicový motiv na bocích karoserie a řadu dalších hliníkových lišt.

Modely verze Zetec S budou dostupné s trojicí benzinových motorů o objemech 1,6 litru, 1,8 litru a dvoulitrem Duratec, který nabídne výkon 107 kW. Příznivci naftového pohonu mohou vybírat z agregátů 1.8 TDCi a 2.0 TDCi.

Zájemce z České republiky ale musíme zklamat, Ford Focus Zetec S je určen jen pro britský trh, kde jsou tyto speciální úpravy poměrně oblíbené.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie