Ford Focus RS500 je vyprodaný už před premiérou

Temně lakovaný klenot a nejnašlapanější Ford Focus už je, jak se zdá, objednán nejrychlejšími zájemci. Speciální sérii pěti set kusů si už údajně zákazníci rozebrali, a to dokonce předtím, než byl vůz oficiálně představen. Na autosalonu v Lipsku tak veřejnost uvidí auto, které si už nikdo nebude moci koupit. Což je veselé, vzhledem k tomu, že se měl začít prodávat až po svém představení.


Vydáno: 9.4.2010

Představení Fordu Focus RS500 proběhne na autosalonu v Lipsku, který začíná tento víkend. Limitovaná edice 500 kusů už je ale nejspíš rozebraná. Ve Velké Británii zmizelo z pomyslných pultů všech 101 kusů, které tam byly k dispozici, a to v rekordně krátké době půl dne.

Podobnou situaci můžeme očekávat i v ostatních státech. Například pro Českou republiku je určeno pouhých pět kousků, které nepochybně také brzy zmizí.

Připomeňme, že Ford Focus RS500 pohání 2,5 litrový pětiválec o výkonu 350 koní (standardní Focus RS má jen 305 koní), maximum točivého momentu je celých 460 Nm. Z nuly na stovku zrychlí nejostřejší Focus za 5,6 sekundy. Více si o něm můžete přečíst ZDE.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie