Ford Figo: stará Fiesta v novém kabátě

Ford plánuje další ofenzívu na trhy mimo Evropy a USA. Konkrétně míří do Indie, kde si zanedlouho odbude svoji premiéru nový Ford Figo. Při podrobnějším zkoumání ale zjistíme, že zase tak nový tento model není – jedná se totiž o modernizovanou minulou generaci Fordu Fiesta.


Vydáno: 25.9.2009

Nový vůz Ford Figo není novým modelem. Jde o známý Ford Fiesta minulé generace ve své evropské verzi, který prodělal výraznou modernizaci. Úpravy zevnějšku znamenají novou přední masku ve stylu posledních Fordů, nová přední světla blížící se nové Fiestě a prolis patrný při pohledu z profilu, kromě toho se odehrály další kosmetické úpravy. Změny se odehrály  i interiéru, který oproti předchozí Fiestě nabídne modernější tvary a rovněž se přiblíží současným modelům.

Ford začne nový model Figo prodávat v Indii během března 2010. Vzhledem k tomu, že se jedná o modernizaci poměrně povedenou, nenamítali bychom nic proti tomu, kdyby se Ford rozhodl prodávat své Figo i u nás. Koneckonců jsou tu i další „minulé generace“, třeba Fiat Punto Classic, Peugeot 206+ nebo Renault Clio Storia. A nemusíme chodit daleko – i domácí Škoda nabízí model Octavia Tour, který se prodává nepřetržitě od roku 1996.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie