Ford Fiesta sladí linie s kinetickým designem

Ford FiestaNa nadcházejícím autosalonu v Ženevě představí automobilka Ford další generaci oblíbeného městského modelu Fiesta. Ten bude vycházet z už dříve představeného konceptu Verve. Zařadí se tak do rodiny vozů s kinetickým designem a sladí své linie se současnou modelovou řadou.


Vydáno: 15.2.2008

Na fotografiích vyniká opravdu odvážný interiér, který se od konceptu opravdu příliš neliší. Těšit se můžeme i na ostře řezané agresivní linie. Konstrukce karoserie by měla být lehčí, ale zároveň pevnější, než u minulých ročníků.

Pod kapotu Fiesty bude opět co vybírat. Začneme čtyřválcovým Duratecem s netradičním objemem 1,25 litru, který se bude výkonově pohybovat od 60 do 80 koní dle verze. Na řadu přijde 1,4 a 1,6 benzínový agregát. Nejvýkonnější verze bude dosahovat 115 koní. Pro zastánce nafty jsou připraveny motory o shodném objemu – tedy 1,4 a 1,6 litru s maximálním výkonem 90 koní.

Fiesta by se měla prodávat v letech 2008 až 2010. V Evropě začne prodej letos na podzim, na ostatních kontinentech až v roce 2009.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie