Ford Fiesta RS WRC: nový speciál přijde příští rok

Všemožné novinky týkající se vrcholné kategorie závodů rally, tedy kategorie WRC, neustále brzdily vývoj nových modelů. Minulý týden ovšem FIA oznámila definitivní podobu předpisů pro sezonu 2011 a na to zareagoval Ford prohlášením, že se naplno pustí do přípravy zbrusu nového speciálu. Ten ponese název Fiesta RS WRC.


Vydáno: 24.3.2010

Značku Ford dosud reprezentuje model Focus, který získává na tratích těchto soutěží různé úspěchy už do roku 1999. Konkrétně to bylo 42 vítězství, mistrovské tituly z let 2006 a 2007 v hodnocení týmů a na bodovaných pozicích dokázal dojet ve 121 soutěžích za sebou.

Fiesta RS WRC bude vycházet z už teď úspěšné úpravy pro kategorii S2000. Oba speciály se ovšem mají poměrně zásadně lišit, a to od samotného vzhledu až po motor, který bude mít pro příští sezónu velikost 1,6 litru a bude přeplňován.

V případě Fiesty dostali nový motor na starost konstruktéři společností Ford, M-Sport a své k tomu řekne také firma Pipo Moteur. Jako základ poslouží sériová jednotka Ford Duratec. Zatím se zkouší Fiesta S2000 vybavená motorem z Focusu WRC. První přeplňovaná jedna-šestka by měla být hotova koncem července a hned poté budou zahájeny jízdní testy.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie