Ford B-Max: malé MPV už příští rok, přijdou i další modely

Ford Fusion, letitý úspěšný vůz kompaktnějších rozměrů s prostorným interiérem, dostane nástupce: Ford B-Max. Nejmenší zástupce „maxové“ řady bude konkurovat autům jako Škoda Roomster, Honda Jazz, Kia Venga či Opel Meriva. A mohl být docela pěkný, neboť jeho design má vycházet z Fiesty, i když je jasné, že vzhledem ke koncepci auta a cílové skupině bude konzervatičtější a praktičtější. Ford by rád bodoval hlavně variabilitou interiéru.

Vydáno: 16.8.2010

Fordy C-Max a S-Max, oceňovaná MPV, známá svojí variabilitou i skvělými jízními vlastnostmi, dostanou menšího bratříčka. Ford B-Max, nástupce Fusionu, se představí na autosalonu v Ženevě příští rok na jaře, a je tedy možné, že na trhy se dostane už v průběhu roku 2011.

Vedle něj se v Ženevě představí facelift malého Fordu Fiesta. Hatchback dostane nově tvarované nárazníky a LED diody pro denní svícení (po vzoru faceliftu Mondea a S-Maxu). Změny se odehrají i pod kapotou, kde si svojí premiéru odbude nový jednolitrový zážehový tříválec s přímým vstřikem a přeplňováním, jehož výkon bude 90 koní (68 kW). Vyloučená není ani ostrá Fiesta ST s přeplňovaným benzinem 1.6 a výkonem 180 koní (132 kW).

Ještě předtím se ale odhalí produkční verze nového Fordu Focus, a to včetně ostrého ST. To bude už letos na podzim na autosalonu v Paříži.

Text: Redakce
Foto: archiv

Galerie