Fiat 500C by Diesel vyjede na pomoc proti AIDS

Módní značka se už podruhé spojila s Fiatem. Tentokrát proto, aby pomohla získat prostředky vývoj léku proti AIDS. Jediný unikátní exemplář Fiat 500C by Diesel se ukáže na filmovém festivalu v Cannes, kde bude vydražen. Výtěžek pak poputuje na konto American Foundation for AIDS Research.


Vydáno: 20.5.2009

American Foundation for AIDS Research se podařilo loni získat sedm milionů dolarů. Doufejme, že letos to bude ještě větší suma. Na její podporu se do Cannes sjedou takové hvězdy, jako bývalý americký prezident Bill Clinton, herečka Sharon Stone, producent Harvey Weinstein nebo zpěvačka Annie Lenox.

Módní značka Diesel už jednou s Fiatem spolupracovala. Tenkrát spolu upravili běžnou verzi měsrského retra znavanou Fiat 500 Diesel. Vozítko se stahovací plátěnou střechou Fiat 500C, představené na autosalonu v Ženevě, se stane jejich nejnovější „obětí“.

Šťastný vítěz aukce si tak domů odveze unikátní exemplář lakovaný ve speciální zelené barvě spolu s dalšími módními doplňky uvnitř vozu. K pohonu poslouží silný čtyřválec 1,4 litru o výkonu 100 koní. Pokud máte zájem, stačí být 21. května v Cannes a nabídnout co možná nejvíce peněz na podporu léčby AIDS.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie