Fiat 500 Hybrid, městské auto s minimální spotřebou už příští rok

Fiat 500, jeden z nejmenších automobilů prodávaných v Evropě, se bude od příštího roku prodávat i jako hybrid. Hybridní pohon bude zajišťovat elektromotor ve spojení s dieslovým agregátem, což je změna oproti většině současných hybridů, které jsou postaveny na benzinových motorech.

Vydáno: 25.8.2008

Spotřeba hybridního ústrojí půjde tedy pravděpodobně ještě níže, než u klasických hybridů, a k tomu má přispět nejen vznětový motor, ale také dvouspoková převodovka a start-stop systém. Navíc nezapomeňme, že malý Fiat 500 je už dnes jedním z nejúspornějších aut, a to i bez použití všech těchto systémů.

Spotřebu automobilka nicméně zatím nezveřejnila. My odhadujeme, že při malé velikosti Fiatu 500 a za použití všech moderních systémů snižujících spotřebu se může dostat i pod čtyři litry na sto kilometrů. Fiat se navíc nechal slyšet, že emise by neměly překročit hodnotu 90 g/km, což je dosti nízké číslo.

Fiat 500 Hybrid bude vycházet ze studie Aria, která byla představena na loňském autosalonu v Ženevě, a poprvé se veřejnosti představí na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie