Fiat 500 Abarth „DA 0 A 100“: happy birthday

Přesně před sto lety se narodil Karl Abarth. Člověk, který stál na úplném počátku dnes velmi známé firmy se štírem ve znaku. K narozeninám mu v jeho vlastní továrně připravili dárek v podobě další speciální edice vozu Fiat 500, která má toto jubileum připomínat. Série bude samozřejmě velmi omezená. 

Vydáno: 16.11.2008

Vozy nesoucí název DA 0 A 100 mají pod kapotou přeplňovaný motor o objemu 1,4 litru a výkonu 160 koní. Točivý moment vrcholí na číslici 230 Nm. Ovšem tento divoký fiátek dostal upravenou převodovku, takže je o chloupek rychlejší, než tomu bylo u dřívějších edicí. Konkrétně zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,3 s. Maximální rychlost je stanovena na 211 km/h. 

Samozřejmě byl upraven také vzhled. Na první pohled je tou nejpůsobivější novinkou speciální šedý lak. Zezadu vás zcela určitě zaujme difuzor, ze kterého vystupují dokonce čtyři koncovky výfuku. Vůz je celkově nižší díky kratším pružinám a celek stojí na 17“ kolech obutých do pneumatik Pirelli P Zero Nero velikosti 205/40. Brzdy dostaly vrtané kotouče na všechny kola. Nový je také bavlněný vzduchový filtr z dílny BMC. 

V interiéru najdeme kožená sedadla lemována stříbrnými švy. Pro připomínku je zde také plaketa nesoucí nápis DA 0 A 100. Jak už bylo zmíněno, série bude omezená. Ovšem nezoufejte, bude to více než sto vozů. Na silnici jich vyjede dokonce 101. 

Text: Redakce
Foto: Abarth

Galerie