Ferrari P540 Superfast Aperta: jediný na světě

Pokud sníte o vlastním automobilu, který musí být nejen rychlý, ale také jedinečný, pak pro vás má Ferrari řešení. V rámci svého programu vám postaví cokoli, záleží pouze na tom, kolik hodláte za vlastní unikát utratit. Pan Edward Walson se dočkal. Po čtrnácti měsících čekání byl jeho automobil dokončen.


Vydáno: 12.12.2009

Novinka nese označení  P540 Superfast Aperta. Technicky vůz vychází z modelu 599 GTB Fiorano, na délku měří 4731 mm, široký je 1954 mm a na výšku má pouze 1300 mm. O pohon se stará vidlicový dvanáctiválec o objemu 5999 ccm, přičemž maximální výkon je nastaven na 620 koní a maximum točivého momentu má hodnotu 608 Nm. V kombinovaném provozu by si měl agregát říci o 18 l/100 km, což ale pana Walsona zřejmě moc trápit nebude.

O konečné sumě sice Ferrari mlčí, ale málo to nebude. První vůz, který před lety vzešel z tohoto programu, stál majitele 4 miliony dolarů. Aperta splňuje všechny nutné homologace pro běžný provoz.  Exkluzívní klient italské značky prohlásil během přebírání automobilu, že je to jeho nejlepší dárek k vánocům v životě.

 

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie