Ferrari jako SUV: no, to snad ne!

I když všichni normálně uvažující jedinci dobře ví, že Ferrari jako SUV je čirý nesmysl, zdá se, že se v Mexiku objevil další nadšenec. Ten svými náčrty chce ukázat, že by to bylo přece jen možné. Edmundo Canno zveřejnil na webu Automovili rouhačské obrázky Ferrari SUV.


Vydáno: 27.1.2009

Takových pokusů už tu bylo, přátelé. Ale proč vám neukázat další. Edmundo Canno evidentně vzal části nového Ferrari California a spojil jej se základem Mazdy CX-9. Pak už stačilo jen dodat tradiční červené lakování a Ferrari SUV je na světě.

Canno tvrdí, že by ho mohl pohánět buď V8 o objemu 4,3 litru a výkonu 450 koní, který vře pod kapotou Ferrari California. Uvažuje prý také o nadupaném šestilitru V12 s výkonem 612 koní z modelu Fiorano. To je ale za podobných okolností úplně jedno.

Chápeme, že poté, co před několika lety rozjelo Porsche Cayenne prodeje pomalu odcházející značky sporťáků ze Stuttgartu, nadšenci doufají, že se o totéž pokusí Ferrari nebo Lamborghini. My jsme ale přesvědčeni, že tito výrobci exotických sporťáků se k podobnému ponížení nenechají nikdy zlákat. Ani kdyby jim v tom měl pomoci sesterský Fiat nebo Maserati, jak tvrdí Canno.

Text: Redakce
Foto: Edmundo Canno

Galerie