Faralli & Mazzanti Vulca S: vyrobí se deset kousků

Italský výrobce exotických vozů s ještě exotičtějším jménem Faralli & Mazzanti oznámil, že se chystá potěšit deset zákazníků a postavit pro ně kupé Vulca S. Půjde tak už o druhé sériové auto, po kupé Antas z roku 2006. Vulca S ale nabídne silnější motor.

Vydáno: 27.12.2008

Faralli & Mazzanti Vulca S si zachovává typické exotické tvary této značky. Škoda, že se ve fotografiích pro novináře nenachází ani jeden čelní pohled na toto precizně stylizované vozidlo. Ale i ze strany je jasné, že to opět bude poutač zvědavých pohledů díky svému italskému pojetí.

Pod kapotou se podle vyjádření Faralli & Mazzanti nachází vidlicový desetiválec V10 o objemu 5,8 litru, který by měl produkovat 630 koní. Vývojáři se ovšem zapomněli zmínit, z které fabriky pochází. Podle spekulací na internetu by ale mohlo jít o pozměněný agregát od BMW nebo dokonce Lamborghini.

Faralli & Mazzanti Vulca S by se měla vyrobit pouze v omezené sérii o deseti kouscích. V některých z nich by se místo desetiválce mohl objevit i dvanáctiválec. Pokud máte zájem, může být Faralli & Mazzanti Vulca S vaše za 280 tisíc eur, tedy asi 7.252.000 korun.

Text: Redakce
Foto: Faralli & Mazzanti

Galerie