Fail Prahy 5: na téhle nabíječce si svůj elektromobil nenabijete

Nabíjecí stanice ve Štefánikově ulici je pro některé řidiče nepoužitelná. Když na ní chcete nabít elektromobil, můžete stát jen na vyznačeném stání pro invalidy, což je ale přestupkek, pokud nemáte v autě průkaz. Nebo můžete stát na chodníku, což je také přestupek. O kuriozitě informoval server iDNES.cz.

Nabíjecí stanice u kostela svatého Václava ve Štefánikově ulici nabízí absurdní pohled: na vozovce, u níž stojí, jsou dvě vyznačená místa pro invalidy. Nesmí tam tedy parkovat nikdo jiný, než invalida, pod hrozbou odtažení. Řidičům tak nezbývá než stát na chodníku, což je také přestupek. Informoval o tom iDNES.cz.

Nabíječku, která stojí přímo naproti radnici Prahy 5, postavila před půl rokem Pražská energetika (PRE). Naproti stanici – v budově přímo přes ulici shodou okolností sídlí radnice Prahy 5.

K problému došlo tak, že na místě bylo vyhrazené parkování pro invalidy už dříve. Umístění elektrostanice ale musel schválit úřad Prahy 5, který nejspíš udělal chybu – buď nezkontroloval, že v blízkosti mohou parkovat jen invalidé, nebo neohlídal přesunutí stanice oproti plánům.

Řešení kuriózního stavu ale nebude složité. Radnice Prahy 5 jen nechá zrušit, případně přesunout místo pro parkování invalidů.

Text: Redakce
Foto: MF Dnes

Galerie