Facelift pro Audi A3 a S3: fotografie a technické údaje

Německá Audi se rozhodla pro facelift svého nejmenšího modelu A3. Týká se nejen třídvéřové varianty, ale také verze Sportback. Nově se můžeme těšit i na výkonnou verzi S3 Sportback, která bude alternativou pro třídveřový model S3. Ten nově dostal adaptivní systém tlumičů Audi magnetic ride.

Vydáno: 7.5.2008

Nové detaily exteriéru třídveřového A3 a pětidveřového A3 Sportback zdůrazňují sportovní profil prémiového hatchbacku. Nově tvarované jsou přední blatníky, kapota i nárazník s ještě větší maskou single-frame. Výrazný prvek připomínající tvar křídla byl integrován do předních sdružených světlometů, kde má funkci světel pro denní svícení.

Nová zpětná zrcátka mají v krytech diodové ukazatele změny směru, z boku vyniknou nová kola a provedení klik. Záď s přepracovaným nárazníkem je obzvláště působivá u verze Sportback, která má uvnitř svítilen zakomponován kontrastní svítící obrys vytvořený z optického vlákna.

Čtěte také:
Audi A3 Cabriolet: první jízdní dojmy

Výrazným designovým prvkem interiéru je hliník. V případě inovované řady A3/A3 Sportback je hliníkový dekor na přístrojové desce, na středové konzole s novými ovladači a na přístrojovém štítu s černými stupnicemi a rudými ručkami. Před řidičem se nyní na informačním displeji zobrazuje optimální rychlostní stupeň pro aktuální jízdní režim – respektováním těchto pokynů lze podle Audi snížit spotřebu paliva a emise CO2.

Z motorů lze vybírat z pěti zážehových (75 až 184 kW) a tří vznětových (77 až 125 kW). Oba motory 2.0 TDI patří mají systémem vstřikování common-rail. Výrobní program zahrnuje také verzi 1.9 TDI e se spotřebou sníženou na 4,5 l/100 km a emisemi CO2 119 g/km v kombinovaném režimu.

Většina motorů je standardně dodávána se šestistupňovými manuálními převodovkami, na přání je i nová sedmistupňová nebo šestistupňová dvouspojková převodovka S tronic. Pro pět motorizací – 1.8 TFSI, 2.0 TFSI, obě 2.0 TDI a standardně pro 3.2 FSI – lze zvolit pohon všech kol quattro s elektronicky řízenou mezinápravovou spojkou Haldex.

Audi S3 Sportback pak rozšiřuje nabídku výkonných hatchbacků a bude tak alternativou pro třídveřový model Audi S3. Srdcem obou vozů je motor 2.0 TFSI s nejvyšším výkonem 195 kW (265 k) a maximem točivého momentu 350 Nm. Audi S3 Sportback má standardně šestistupňovou převodovku, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h, která je elektronicky omezena. Specifický sportovní design exteriéru i interiéru umocňuje vysoká sériová výbava.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie