Ettoreho Bugatti Type 57C jde do dražby v Pebble Beach

Bugatti jsou unikátní a extrémně drahé vozy, ať už hovoříme o současných Veyronech, EB110 z devadesátých let, nebo o starých veteránech. A teď si zkuste představit, že do aukce na exkluzivní výstavě v Pebble Beach půjde Type 57C, který patřil samotnému zakladateli značky Ettoremu Bugatti.


Vydáno: 6.6.2009

Toto unikátní zeleno-černé Bugatti Type 57C bylo vyrobeno v roce 1936 speciálně na oslavu narozenin zakladatele značky. I když se tovární hala nacházela na francouzsko-německé hranici, firmě se podařilo vůz bez poškození zachovat přes celou druhou světovou válku. Po Bugattiho smrti v 50. letech firma vůz prodala.

Bugatti Type 57C stačilo během minulého století ještě několikrát změnit svého majitele. Všichni se o něj ale starali s potřebnou láskou a respektem. Nyní jeho cesta pokračuje dál. Aukční síň Gooding & Company jej prodá šťastlivci s nejvyšší nabídkou na srpnové akci v Pebble Beach. Předpokládá se, že auto překoná veškeré rekordy. Považte, že dlouho ztracené Bugatti Type 57 Atlante, které se nakonec našlo ve stodole, se podařilo prodat za 4,4 milionu dolarů, tedy 88 milionů korun.

Text: Redakce
Foto: Gooding & Company

Galerie