Elfin Type 5 Clubman: australský Lotus Seven

Jestli vám nový Elfin Type 5 Clubman přijde tak trochu povědomý, máte pravdu. Výrazně se podobá klasické britské ultralehké sportovní legendě jménem Lotus Seven. Tou se inspirovaly už mnohé jiné značky, poprvé se ale dostala do Austrálie. Protinožci se na ní ale pořádně vyřádili.

Vydáno: 12.10.2008

Elfin Type 5 Clubman je výborně navržený, protože ačkoliv zanechává koncept lehkého sporťáku při životě, celkově působí moderním dojmem, ať už při pohledu zvenčí nebo v kokpitu. Jen záď nám přijde tak trochu „uříznutá“.

Pokud se podíváte dovnitř, zjistíte, že nejde o tu klasickou spartánskou kabinu, na kterou jsme zvyklí třeba u Caterhamu. Nechybí sportovní volant, dvojice budíků i s kapličkou a další ukazatele na středové konzoli. Řadička je příjemně velká a páčky s ovladači jsou jako u běžného auta na sloupku volantu.

Určitě se také bude do Elfinu lépe nastupovat. dveře samozřejmě nemá, ale pomocí koženého krytu je můžete nahradit, aby vám nefoukalo na nohy. U kreací inspirovaných slavnou „Sedmičkou“ se také často nevidí tak mohutné přední sklo.

Pod kapotou najdeme agregát z Pontiacu Solstice, nebo lépe pro Evropany známého Opelu GT. Produkuje 260 koní. Na vůz vážící pouhých 750 kg to má zázračný vliv. Elfin Type 5 Clubman zvládne stovku za 3,7 sekundy.

Text: Redakce
Foto: Elfin

Galerie