Elektromobil Nissan Leaf dorazil do Evropy. Přes Portugalsko

Elektromobily Nissan Leaf dorazily k prvnímu evropskému zákazníkovi. Do Evropy dopluly vozy ze západu, devět elektromobilů dodal Nissan portugalskému konsorciu pro elektrickou mobilitu MOBI.E. Současně byl také jeden Leaf zapůjčen pro zkušební účely portugalské vládě, za níž jej oficiálně převzal premiér José Sócrates.


Vydáno: 31.12.2010

V plném proudu jsou již dodávky elektromobilku Nissan Leaf zákazníkům v Japonsku a USA. V Evropě budou další, individuální dodávky pokračovat v prvním čtvrtletí roku 2011, a to nejprve v Portugalsku, Irsku, Velké Británii a Nizozemsku.

Stoprocentní elektromobil Nissan Leaf, mimo jiné Evropské auto roku 2011, se v současné době vyrábí v Japonsku, začátkem roku 2013 bude otevřen nový výrobní závod v britském Sunderlandu.

Prvních devět kousků
Konsorcium MOBI.E, které si převzalo prvních devět vozů Nissan Leaf v Evropě, v Portugalsku buduje síť dobíjecích míst pro elektromobily. Zatím jich v zemi vybudovalo celkem 25, dalších 1300 běžných nabíječek a 50 rychlonabíječek bude instalováno do června 2011.

Portugalsko bylo první evropskou zemí, která v listopadu 2008 navázala přímé partnerství s aliancí RenaultNissan v oblasti elektromobilů a při té příležitosti se zavázala k výstavbě rozsáhlé dobíjecí infrastruktury a k podpoře výhod mobility s nulovými emisemi.

Text: Redakce, Nissan
Foto: Nissan

Galerie