Egle E-type Speedster: exotická kusovka dle vašeho přání

Opět se potvrzuje stará pravda, že když máte dostatečnou sumu peněz, můžete si vymyslet cokoliv. A přesně to se rozhodl udělat jeden zámožný muž, který měl už léta ve své garáži starý Jaguar E-Type. Svěřil ho do rukou dvorního úpravce Eagle a vznikl tenhle unikátní kousek nazvaný E-Type Speedster.

Vydáno: 30.7.2009

Původní Jaguar E-Type sice ve tvarech nového vozu ještě rozpoznáme, ale Eagle se vyřádil opravdu dokonale. Pozměnil rozvor kol, snížil karosérii, čelní sklo, pořádně si pohrál s lakováním a opravil vše, co bylo potřeba.

Samotná kabina je pak tak nádherným dílem, že nám z toho oči přechází. Podívejte se na nové čalounění z dílny Eagle, všiměte si nádherného dřevěného volantu nebo obložení hliníkové středové konzole. A všechny ty budíky! Skoro se nám z toho chce plakat. Dojetím.

A teď co najdeme pod kapotou. Je tu šestiválec o objemu 4,7 litru, který produkuje výkon 300 koní. No, to není moc na ostrý sporťák. Jen si musíte uvědomit,že Eagle E-Type Speedster váží asi tolik, jako miniaturní Mazda MX-5. Výsledkem spojení výkonu 300 koní a takové muší výhy je pak stovka překonaná za méně než 5 sekund.

Text: Redakce
Foto: Eagle

Galerie