EDAG Light Car: budoucnost patří světlu

Moderní technologie změní způsob, jakým se v budoucnu budou vyrábět auta. Alespoň to tvrdí německá firma EDAG, která se na autosalonu v Ženevě chystá představit svůj nejnovější koncept nazvaný EDAG Light Car – Open Source. Půjde o ukázku ekologického vozu budoucnosti.

Vydáno: 22.1.2009

Vozidlo EDAG Light Car nebude vyrobeno z dnes běžných materiálů. K jeho stavbě by mělo být použito čedičové vlákno, které svou tuhostí připomíná karbon. Je ovšem za přijatelnější cenu. Jeho výhodou je také to, že propouští světlo. To znamená, že veškerá světla LED mohou být skryta pod kapotou a nerušit tak linie auta.

EDAG Light Car bude pohánět dvojice elektromotorů, které budou konvenčně nabíjeny bateriemi. Auto by mělo ujet na jedno nabití zhruba 150 kilometrů To zatím není mnoho, uvidíme, zda se vůbec dostane do vývoje.

A právě vývoj vozu EDAG Light Car by měl být také odlišný od standardních procedur. Jak hovoří celý název „Open Source“, firma by chtěla, aby se na přípravě tohoto futuristického vozidla podílel kdokoliv, kdo má chuť, čas a schopnosti.

Text: Redakce
Foto: EDAG

Galerie