E-Go Revolt: východní střela

Ruská společnost s názvem E-Go se normálně zabývá produkcí autobusů, jenže tento byznys už jí asi omrzel. A proto chystá něco extra, něco zábavného, co zaručeně potěší. Na trh v budoucnu přijde ruský supersportovní vůz s názvem Revolt. Zde jsou první fotky a technická data.

Vydáno: 23.10.2008

Ponechme stranou spekulace o tvaru karoserie, která z různých úhlů pohledu připomíná různá konkurenční vozidla. Až Revolt uvidíte na živo v ulici, určitě si na to ani nevzpomenete. Základem nového vozu má být platforma od Mitsubushi. Poháněná budou zadní kola, která přes šestistupňový manuál roztočí vidlicový šestiválec o objemu 3 litry.

A protože pomocí dvou turbodmychadel dostane motor řádný doping, jeho maximální výkon činí 550 koní. Více toho o jízdní dynamice zatím nemáme, ale je téměř jisté, že s tímto vozem brzdit provoz nebudete.

Revolt jezdí na discích velikosti 19“, které dodala firma Work. Na nich jsou obuty pláště o rozměru 325/35. Velký motor si žádá velké brzdy. O nich víme zatím to, že v předu disponují šesti pístky a vzadu čtyřmi.

E-Go se chlubí také nevšedním provedení některých prvků. Tak třeba odpružení bude aktivní a vzduchové.  Ovšem tou nejvíce netradiční věcí bude ovládání elektronických systému na volantu pomocí dotykového displeje. Uvidíme jak to celé nakonec dopadne. Údajně se výroba už rozjela. Jenže nám stejně nezbývá nic, než čekat na informace, které to potvrdí.

Text: Redakce
Foto: E-Go Motors

Galerie