Dvanáct nejhorších aut v roce 2011 podle magazínu Forbes

Americký časopis Forbes sestavil žebříček dvanácti nejhorších aut, která si můžete v roce 2011 koupit. Magazín pochází z USA, proto je logické, že ve výsledné tabulce se objevují především auta ze Spojených států (zamyslet by se měly zamyslet především koncerny General Motors a Chrysler). Nechybí ale ani dvě evropská auta: Mercedesu S 550 a Smart ForTwo.

Vydáno: 17.5.2011

Forbes si data necucal z prstu, jak to někdy v podobných žebříčcích bývá. Magazín vycházel ze šesti zákaznických průzkumů, které se týkaly spolehlivosti, bezpečnosti, spotřeby, ceny provozování i třeba poklesu hodnoty.

Výsledná tabulka dvanácti aut se ale týká hlavně amerického trhu a v Evropě má nižší vypovídací hodnotu, neboť u nás se stejná auta (pokud se vůbec prodávají) nabízejí v jiných specifikacích a s jinými motory.

A v čem „nejhorší auta“ vlastně propadla? Třeba Chrysler Town and Country (v Evropě se prodává jako Chrysler Grand Voyager) neuspěl ve spolehlivosti a ve vysoké ceně provozu. Jeep Liberty (u nás Jeep Cherokee) je nespolehlivý a má vysokou spotřebu, stejně jako Jeep Wrangler, který je na tom špatně i se zůstatkovou hodnotou.

V žebříčku špatných aut se umístily jen dva evropské vozy: Mercedes-Benz S 550, který má vysokou spotřebu, jeho provoz je drahý a zůstatková hodnota nízká. Smart ForTwo je podle průzkumů zase nespolehlivý.

Dvanáct nejhorších aut v roce 2011:

Cadlillac Escalade

Dodge Dakota
Dodge Nitro
Chevrolet Aveo

Chevrolet Colorado

Chevrolet Tahoe Hybrid
Chrysler Town And Country
Jeep Liberty
Jeep Wrangler
Mercedes Benz S 550

Nissan Titan
Smart ForTwo

Text: Redakce
Foto: Forbes

Galerie