Dostane se nová Meriva i na kontinent?

VauxhallBritský motoristický magazín Auto Express odhalil utajované fotografie z automobilky Vauxhall. Ta je ostrovním ekvivalentem německého Opelu. Na prvních snímcích vidíme zbrusu nový koncept. Jedná se zřejmě o mini MPV Vauxhall Meriva. Můžeme se na něj těšit i u nás?


Vydáno: 7.2.2008 

Nová Meriva by se měla tvrdě postavit konkurenci VW Golfu Plus, Mini Clubman či MPV, které brzo chystá představi i Ford.

Design se inspiroval konceptem Opel Flextreme, který byl k vidění na frankfurtském autosalonu loni v září. Maska chladiče se stylizuje do stejné roviny s připravovaným faceliftem modelu Vectra. Zadní část s mírně vystouplou bočnicí a lomenou zádí připomíná například Seat Altea XL.

Podle informací magazínu Auto Express by mohlo novinku pohánět hned několik zajímavých motorů. Těšit se můžeme na agregáty CDTI o objemu 1,3 a 1,7 litru. Pro zastánce benzínových řešení je k dispozici 1,6 litrové turbo.

Vauxhall Meriva by se měl v ostrovních autosalonech objevit na počátku roku 2009. Zda bude start ve zbytku Evropy pod značkou Opel v podobné datum, to se zatím neví.

Text: Redakce
Foto: Auto Express a Vauxhall

Galerie