Donkervoort D8 235 E: holandský Lotus 7 přes zimu posiloval

S příchodem jara se pomalu blíží sezóna kabrioletů a pokud budete mít trochu štěstí, potkáte na silnici i nějaký lehký sporťák na bázi slavného Lotusu 7. Určitě si vzpomenete na Caterham nebo českou verzi Kaipan. Tyto vynikající vozy ale také vyrábí v Holandsku, konkrétně jde o firmu Donkervoort. A ta teď přišla s novou verzí D8 235 E.


Vydáno: 29.3.2010

O Donkervoortu jsme už na našich stránkách jednou psali. Tenkrát šlo o kupé D8 GT se silným motorem. Ale udělat z lehkého otevřeného sporťáku kupé není podle nás to pravé ořechové. Naštěstí je tu ještě verze D8 235 E, která vám poskytne mnohem lepší prožitek navazující na tradiční koncept vozu.

Lehké sporťáky vždy těžili z toho, že je nemusí pohánět příliš silné motory. Když váží jen něco málo pod 600 kg jako tento Donkervoort, utáhnete je i na vařené nudli. Nový model přesto dostal silnější pohonnou jednotku. Jde o 1,8 litrový čtyřválec od Audi s výkonem 235 koní (minulá verze měla jen 210 koní).

To stačí na stovku za rovných 5 sekund. A pokud ani s tímto nebudete spokojeni, má pro vás manufaktura v záloze ještě ostřejší sporťák s výkonem 270 koní.

Text: Redakce
Foto: Donkervoort

Galerie