Dodge Deora Concept: další šílený unikát jde do dražby

Včera jsme tu psali o dražbě unikátního supersportu Vector M12. To jsme ale ještě netušili, jak šílené auto se nám dostane do ruky dnes. Unikátní, jediný svého druhu: koncept Dodge Deora. Nenajdete ho sice na aukčním serveru eBay, k dostání ale bude na dražbě v americkém muzeu aut.

Vydáno: 8.9.2009

Stačí se jenom podívat na fotografie a je nám jasné, že šílenost tohoto auta nebude jen tak překonatelná. Koncept Dodge Deora vznikl v roce 1965. Za projektem stojí ve Spojených státech slavní bratři Mike a Larry Alexander, kteří stavěli americké hot rody.

Jestli vás někdy jako malé děti zajímalo, jaké by to bylo zmenšit se a usednout za volant svého Hot Wheel autíčka, pak máte v dražbě, které proběhne 26. září v Petersen Automotive Museum jedinečnou příležitost. Dodge Deora Concept totiž rok po svém vzniku vyhrál ocenění jako nejhezčí modelové autíčko Hot Wheels.

A kdo by se nechtěl prohánět po ulici s tímhle bláznivým pick-upem. Auto nemá žádné boční dveře, ale nastupuje se přes vyklápěcí příď, která je ve skutečnosti víkem zavazadelníku od kombi značky Ford. Všimněte si futuristického volantu a budíků uprostřed ukazujících rychlost a otáčky a na stranách, které informují o provozních teplotách.

A takováhle unikátní nádhera teď díky aukci může být vaše. Jen musíte být opravdový automobilový nadšenec s bezedným kontem. Předpokládaná cena by se totiž mohla pohybovat mezi 350 až 550 tisíci dolarů, tedy až 9,7 miliony korun.

Text: Redakce
Foto: Aukční síň

Galerie