Dino Roso: sen o návratu slavného Ferrari 246 GT

Ferrari Dino 246 GT znamenalo v historii italské automobilky opravdu hodně. Není proto divu, že jakákoliv zpráva o jeho znovuzrození vždy rozproudí adrenalin v žilách jejích fanoušků. A když je jedním z nich začínající automobilový designér z Itálie, můžou se začít dít věci. Jako třeba projekt Dino Roso.

Vydáno: 2.6.2009

Nebudeme zastírat, že jsme k projektu Dino Roso velmi skeptičtí. Stojí za ním designér Paolo Roso (odtud tedy to jméno) a jde zatím jen o model automobilu. Designérovy představy, jak by mohlo vypadat Ferrari, které bude v budoucnu nosit jméno slavného vozu Dino.

Těžko posuzovat autorovy nápady. Záď se inspirovala aktuálními produkčními vozy, příď je zcela novátorská a do boků kvůli rozostřené fotografii moc nevidíme. Ano, to je další zvláštnost. Dino Roso není žádným super vyrenderovaným obrázkem, ale modelem vozu 1:10, na který si můžete sáhnout.

Pokud tedy máte zájem, můžete se kvůli jednomu autíčku vypravit do  Museo dell’Automobile Bonfanti-Vimar v severní Itálii, kde právě probíhá výstava nazvaná Sognando l’automobile, čili Snění o automobilech.

Text: Redakce
Foto: Carbodydesign

Galerie