DeLorean Solstice: čeká nás návrat do budoucnosti?

Americký koncern General Motors si hodně zakládal na platformách, které mohlo sdílet hned několik jeho značek. Jednou z nich byla i Kappa, která sloužila pro Opel GT, Pontiac Solstice a Saturn Sky. Tři roadstery ale končí produkci, navíc Pontiac mizí úplně. Ale z minulosti přiletěl jeden zájemce: DMC.

Vydáno: 8.10.2009

Ano, řeč je o společnosti DeLorean Motor Company, která na začátku osmdesátých letech prodávala neúspěšný sporťák s křídlovými dveřmi. Ten si zahrál i ve slavné trilogii Návrat do budoucnosti. Podle internetového magazínu Jalopnik by mohla firma projevit zájem o platformu Kappa, kterou GM možná nabídne k prodeji (ostatně, co s ní?).

Nevíme, nakolik jsou to silné spekulace. DMC je dnes firma, která se zabývá hlavně dodávkou náhradních dílů pro DeLoreany, které zbyly ze zkrachovalé továrny. Ani nám nejsou známy její finanční prostředky na případnou koupi a výrobu nového vozu. Přece jen se kolem Detroitu šušká, že roadstery založené na platformě Kappa neměli právě nejlevnější náklady. Ale kdo ví?! Třeba se dočkáme zajímavého znovuzrození.

Text: Redakce
Foto: DMC

Galerie