Dacia připravuje SUV. Máme první fotografie

Dacia připravuje plnohodnotné SUV a v jeho vývoji je už docela daleko. To můžeme konstatovat po prohlédnutí fotografií, na kterých je nový model automobilky zachycen téměř v celé své kráse. Špionážní fotografie se objevily na rumunském fóru DaciaClub.ro a krátce po svém zveřejnění obletěly svět. Obrázek patrně pochází ze zkušebních testů v rodném Rumunsku.


Vydáno: 4.7.2009

Informace, že Dacia chystá SUV, není až tak úplnou novinkou – byť jsme dosud měli jen náznak v podobě studie jménem Dacia Duster, která se představila na autosalonu v Ženevě. Vyfocené SUV ale z této studie nevychází a ani se jí příliš nepodobá. Dacia také nedávno představila terénní úpravu Dacia Sandero Stepway, která vychází z klasického Sandera.

Nové SUV od Dacie bude podle fotografií patřit mezi kompaktní zástupce této oblíbené kategorie. Také je patrné, že ctí designovou linii, zavedenou menším modelem Sandero. Nový model bude útočit především cenou a poleze do zelí zavedeným kompaktním SUV, kterými jsou třeba Toyota RAV4 nebo Nissan Qashqai. Zřejmě bude rovněž konkurentem české novinky Škoda Yeti.

Text: Redakce
Foto: DaciaClub.ro

Galerie