Dacia Logan Pick-up, Van a MCV putují do USA. Jako elektromobily

Francouzsko-rumunské užitkové vozy Dacia Logan Pick-up, Van i kombi MCV se dostanou na trh v USA. A to i přesto, že s tím jejich výrobce původně vůbec nepočítal. Výlet za oceán ale obstará externí dovozce. A laciná užitková auta navíc přestaví na elektromobily.


Vydáno: 11.2.2010

Automobily Dacia Logan Pick-up i Dacia Logan Van jsme otestovali loni v létě, a oba se nám líbily. Ve své cenové kategorii jde o poměrně kvalitní a skoro bezkonkurenční pracovní auta.

Právě tyhle dvě užitková Dacie – a s nimi ještě kombi jménem MCV – se dostanou na trh v USA. Navíc jako elektromobily, na které je přestaví firma EMC (Electric Motor Cars).

Pickup i Van by si přitom měly zachovat své vysoké užitné vlastnosti, zejména nosnost 900 kilogramů. Jejich dojezd přitom má být dosti nadstandardních 400 kilometrů, většina současných elektromobilů přitom ujede na nabití sotva polovinu.

 Problém by ale mohl být v ceně. Auta, která v Evropě stojí 200-300 tisíc korun včetně DPH, se v USA (ovšem s elektrickým pohonem) budou prodávat za nějakých 550 tisíc korun. To je číslo na americké poměry vysoké, za podobnou cenu se prodávají i silné sporťáky, a většina aut je v USA i o třetinu lacinější, než u nás.

Je otázkou, nakolik alternativní pohon na elektřinu dokáže ospravedlnit cenu dvojnásobnou oproti Evropě.

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie