Dacia Logan Pick-Up: na českém trhu od února

V únoru příštího roku by měl přijít do prodeje další model značky Dacia. Především pro živnostníky určený vůz s názvem Logan Pick-Up bude lákat své budoucí majitele velkým prostorem, užitným zatížením a hlavně, tak jak jsme na to u této značky zvyklí, nízkou cenou. 

Vydáno: 21.11.2008

Ta sice nebyla dosud stanovena, ale vzhledem k cenám prodávaných modelů můžeme očekávat zajímavá čísla. Pokud tomu skutečně tak bude, stane se Logan Pick-Up velmi zajímavou nabídkou pro lidi, kteří pro práci využívají kupříkladu dosluhující Favority nebo Felicie. 

Novinka vychází z velkého MCV. Pro náklad je připravena plocha 1807 mm dlouhá a 1374 mm široká. Mezi podběhy je toto číslo omezeno na 1024 mm. Bočnice jsou vysoké 640 mm. Na tento prostor můžete naložit maximálně 800 kg nákladu. Pro osobní věci je připraven prostor v kabině za sedadly řidiče a spolujezdce. Jeho objem činí 300 litrů.

Paleta motorizací nabízí tři možnosti. Zážehový čtyřválec a dvě varianty vznětového agregátu. Benzinový motor s označením 1.6 MPI dosahuje maximálně 64 kW (90 koní) při 5500 ot/min a příděl newtonmetrů se zastaví na čísle 128 při 3000 ot/min. Vznětové motory mají o jedno deci menší objem (1.5 dCi). Slabší verze poskytne výkon 50 kW (70 k) při 4000 ot/min a 160 Nm / 1700 ot/min. Komu by to nestačilo, může si pořídit ten samý motor, ale s 63 kW (85 k) a dvěma sty newtonmetry.  

Co se týká spotřeby, výrobce uvádí hodnoty z kombinovaného provozu 8,1 l / 100 km v případě benzinu. Vznětové motory by se měly pohybovat v okolí 5 l / 100 km. 

Pro zákazníky budou připraveny dvě úrovně výbavy. V základu nabídne Logan Pick-Up airbag řidiče a volit můžete mezi benzinovým a slabším dieselovým motorem. Ve vyšší výbavě najdeme běžné prvky jako jsou posilovač řízení, centrální zamykání, elektrická zrcátka. Zde je možno vybírat ze všech tří motorů. 

Text: Redakce
Foto: Dacia

Galerie