Dacia Duster: první koncept z Rumunska

Do předvádění nových technologií se poprvé zapojila i levná automobilka z Rumunska. Dacia Duster je koncept, který společně navrhli designéři z Dacie i francouzského Renaultu, který rumunskou značku vlastní. Dacia Duster představuje hned několik zajímavých nápadů ale trochu obyčejný motor.

Vydáno: 3.3.2009

Dacia Duster symbolizuje typicky moderní design světových konceptrů. Důležitý je zejména prvek světel. Ta přední jsou protažena až k rohu dveří, stejně jako zadní brzdovky s trojúhelníkovitým tvarem. U konceptu nesmí chybět pořádná 21″ kola nebo střecha celá ze skla. Uvnitř se najde také zajímavý nápad: sedadlo spolujezdce se zasouvá pod řidičovo, aby uvolnilo místo pro horské kolo.

Dacia ale i pod moderním kabátkem zůstává levným vozem, který je vybaven motorem od Renaultu. Jde o čtyřválec 1.5 dCi s výkonem 77 kW, nebo lépe 105 koní. Točivý moment činí 250 Nm dostupných od 2000 otáček v minutě. Dacia Duster by mohla pokořit stovku za 9,6 sekundy. Její spotřeba přitom bude 5,3 litru na 100 km, což se rovná emisím CO2 139g/km.

Text: Redakce
Foto: Dacia

Galerie