D-Fens spustil nový server Road-Fens. Pomůže řidičům bránit se před policejní šikanou

Naučit řidiče znát svá práva chce blogger D-Fens na novém webu, který se věnuje právě obraně řidičů před šikanou od úřadů, policie a soudů.

Blogger D-Fens působí na českém internetu od roku 2001. Jeho blog se kromě kritiky společenských nešvarů věnuje osvětě a obraně proti šikaně řidičů od policie, úřadů a soudů. Širší veřejnosti byl ale zatím neznámý, to by měl nový projekt změnit.

„Nenechte ze sebe dělat pitomce“

Nový D-Fensův web se jmenuje Road-Fens.cz a věnuje se výhradně dopravním tématům. Jsou na něm přehledně seřazené dříve publikované texty a kauzy z webu dfens-cz.com, které mohly mezi jinými texty zapadnout.

Postupně budou přibývat nová témata. Mezi ně patří obrana řidičů, bodový systém, postup ve správním řízení a další.

„Hlavním záměrem bylo „vyvést“ dopravně přestupkové FSM (Field Survival Manual) mimo D-FENSe, kde je rozptýlené mezi dalšími články. To je také první krok, který jsme již učinili. Druhým záměrem bylo umožnit veřejnosti vzdělávat se v přestupkových věcech tak, aby ze sebe nenechali dělat ze strany policie a úřadů pitomce,“ uvádí autor blogu D-Fens.

Řidiči neznají svá práva

D-Fens se podle svých slov snaží vytvářet protiváhu k oficiálním „řidičským“ institucím, které jsou dílem zkorumpované, dílem nečinné, ale především vůbec a ani minutu nestojí na straně řidičů.

„Lidé se prostě o dopravně-přestupkovou problematiku nezajímají a zajímat je začne, až jim teče do bot,“ domnívá se D-Fens. To by chtěl změnit a naučit řidiče znát svá práva.

Nový web D-Fens připravil v úzké spolupráci se spolkem Mobilita 2014 a navazuje na fórum 30kmh.cz. Podobné aktivity plánuje i sdružení řidičů OSBID.

Galerie