Co přiveze Lexus do Ženevy? Nový RX a IS 250C

Hlavní hvězdou stánku japonské značky Lexus bude nová generace řady RX. Tento vůz se totiž vůbec poprvé ukáže v Evropě. Kromě toho se mohou motorističtí fanoušci těšit také na model IS v provedení s pevnou skládací střechou. Vedle těchto dvou hlavních hvězd se objeví ještě trojice “starých známých“. 


Vydáno: 21.2.2009

Hybridní provedení crossoveru RX přišlo na trh v roce 2005. Současná novinka dostala kromě řady velkých změn především druhou generaci pohonu Lexus Hybrid Drive. Základem je vidlicový šestiválec a dvojice elektromotorů. Vše je řízeno inteligentním pohonem všech kol zvaným “E-FOUR“. 

Lexus RX dostal novou konstrukci dvojitého lichoběžníkového zavěšení kol zadní nápravy, aktivní stabilizátor a řízené pneumatické odpružení upravující světlou výškou vozu v rozsahu 60 mm. To vše s cílem jistých jízdních vlastností. Samozřejmostí je výborná kvalita zpracování a bezpečnostní systémy typu VDIM nebo přednárazového sytému PCS. Lexus chce získat pro nový crossover pět hvězdiček od organizace NCAP. 

Jako první přijde na český trh slabší model RX 350. Stane se tak v polovině dubna. Hybridní verze RX 450h bude uvedena o měsíc později. 

Návštěvníci autosalonu v Ženevě mohou také obdivovat model IS 250C. Přinejmenším zajímavý kabriolet dostal hliníkovou skládací střech. Tři díly se skládají rovných dvacet sekund. Pod kapotou najdeme šestiválec pocházející z modelu IS 250 s výkonem 208 koní v kombinaci se šestistupňovou automatickou převodovkou. 

Také tento vůz má za cíl získat pět hvězdiček v nárazových testech. Dvojici nových automobilů ještě doprovodí další tři vozy, které mimochodem už prošly redakčním testem. Řeč je o sportovním modelu IS F, velmi výkonném hybridním sedanu GS 450h a vlajkové lodi LS 600h.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie