Citroën prodal stovky elektromobilů C-Zéro a Berlingo First Electrique

Citroën je jednou z prvních automobilek, které skutečně nabízí auta na elektřinu v prodeji. Dosud přijal více než 800 objednávek vozu Citroën C-Zéro a téměř 400 objednávek modelu Citroën Berlingo First Electrique. Stovky objednávek jsou podle Citroënu důkazem toho, že auta s elektrickým pohonem se pro něj již stala obchodní realitou.

Vydáno: 6.10.2010

Na autosalonu v Paříži představil Citroën vedle modelu C-Zéro i model Berlingo First Electrique „Powered by Venturi“, oděný v barvách francouzské pošty. Během října za jeho volant usedne prvních 250 poštovních doručovatelů po celé Francii. Za několik měsíců přijde řada na společnost Raiffeisen Leasing, které bude předáno prvních 140 objednaných vozů.

Malý městský vůz Citroën C-Zéro se zcela elektrickým pohonem během prvního měsíce od uvedení na trh objednáno již více než 800 kusů. Tato auta jsou určena ve většině do firem po celé Evropě: v Rakousku (400), v Dánsku (53) a také v Německu, Švýcarsku, Belgii a Francii. Objednávali si ho i soukromí zákazníci, v Norsku si ho objednalo 63 lidí.

V současné době probíhají ve státních i soukromých společnostech výběrová řízení na tzv. sdílená auta nebo auta do půjčoven. Nejnovější smlouva se týká 250 vozů Citroën C-Zéro pro společnost National/Citer, která se věnuje krátkodobému pronájmu automobilů.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie