Citroën oživí koncept Metropolis. Do výroby půjde jako DS9

Máme dobrou zprávu pro všechny milovníky avantgardních francouzských limuzín: koncept Citroën Metropolis, který výrobce odhalil letos v květnu v Šanghaji, půjde do výroby! A to rovnou jako součást nové stylové řady DS pod jménem Citroën DS9. Po vizuální stránce velmi povedený koncept Metropolis technicky vychází z luxusního korábu C6 a chlubí se úctyhodnými rozměry: délkou 5,3 a šířkou 2,0 metru.


Vydáno: 29.10.2010

Citroën DS9, budoucí sériové vtělení konceptu Metropolis, má být orientován především pro východní, hlavně čínské trhy. Naznačuje to už fakt, že jeho výrobu oznámil šéf francouzské automobilky pro Asii, Gregoire Olivier, pro Automotive News China.

My jsme ale přesvědčeni, že taková limuzína dostane možnost podívat se i na starý kontinent, kde spoatřily světlo světa předchozí velké limuzíny značky (Citroën DS a C6) a kde koneckonců vznikla tato automobilka se slavnou historií. Bylo by trochu smutné, kdyby německým limuzínám konkuroval DS9 jen v Číně.

TIP: Více o technice konceptu Citroën Metropolis si přečtěte ZDE.

Koncept byl postaven, jak je dnes zvykem, jako hybrid. Pohon zajišťuje kombinace přeplňovaného benzinového dvoulitru (200 kW, 272 koní) a elektromotoru (70 kW, 95 koní), jeho sílu žene na všechna čtyři kola dvouspojková převodovka.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie